ERASMUS + PROJESİ NEDİR?

Erasmus + projeleri Avrupa birligi üye ülkeleri ile aday ülkeleri arasında yapılan eğitim,gençlik,spor alanlarında bilgi paylaşımı ve egitim kapsayan hibe programlarıdır. Bu program kapsamına dahil olan kurumlarda öğretmen veya öğrenci hareketliliklerini kapsar

ERASMUS PROJELERİ NASIL YAPILIR?

Erasmus projeleri Avrupa birligi kretirlerine uygun ve Avrupa birligii üyesi veya üye adayları arasında ortaklık olarak yapılabilir.

PROJE ORTAGI ÜLKELER KİMLERDİR?

Polonya, İspanya, Bulgaristan, Romanya, Portekiz, Türkiye

PROJENİZ OKULUNUZDA NASIL UYGULANACAKTIR?

Proje okulumuzla etkileşimli olarak uygulanacaktır. Proje ortagı ülkeler ile sosyal medya ve uluslar arası hareketliliklerle uygulanacaktır. Kurumumuz personelleri belli süreler için paydaş ülkelere ziyaretlede bulunacak ve ziyaret ettigi ülkelerin eğitim basamaklarını okulumuza  taşıyacaklardır.

ÖĞRENCİLER PROJEYE NASIL DAHİL EDİLECEKLER?

Öğrencilerimiz proje kapsamında yıllık planlar dogrultusun da sınıf içi ve kurum dışı etkinliklerde uluslar arası ortak okullarla beraber zoom ve skype üzerinden canlı ve etkileşimle ortak uygulamalar yapılacaktır. Uygulamalar esnasında öğrenci ve öğretmen etkileşimleri canlı olarak yapılacaktır.

PROJENİN ÖĞRENCİLERİMİZE KATKISI NASILOLACAKTIR?

Farklı ülkelerde akran grupları ile iletişime gecebilecekler kurumumuzda öğrendikleri temel İngilizce kullanma fırsatı bulabilecekler, arkadaşları ile yazışıp yeni ülke ve kültürleri tanıyabilirler, planlar dogrultusunda öğrencilerin farklı ülkeleri tanıma ve öğrendiklerini pekiştirme konusunda daha başarılı olacaklardır

PROJE BASMAKLARI NELERDİR?

Proje uygulaması üç basamakta yapılacaktır.

Spor ve Duygusal zeka

Doga ve Duygusal zeka

Sanat ve Duygusal zeka